Wydarzenia naukowe i popularnonaukowe

Europejski Kongres Sportu i Turystyki

Jak informują organizatorzy na oficjalnej stronie kongresu – II Europejski Kongres Sportu i Turystyki to kolejna odsłona wyjątkowego projektu na sportowej mapie Polski i Europy.

Ponadto wskazują, że misją Kongresu jest zbudowanie trwałych relacji biznesowych, wypracowanie nowego spojrzenia na problemy świata sportu i turystyki. Podczas kongresu odbędą się spotkania najważniejszych osób polskiego jak i europejskiego sportu. Będzie to także okazja do promocji dyscyplin sportowych – zarówno tych dojrzałych, jak i tych dopiero budujących swoją szerszą rozpoznawalność. Na kongresie nie zabraknie przestrzeni warsztatowych i specjalnych stref tematycznych.

 

MŁODZI O SPORCIE 2023: Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie

Jak informują organizatorzy podczas konferencji czekają na Państwa prelekcje praktyków oraz sesja posterowa, na której będą prezentowane prace uczestników. Organizatorzy zaplanowali konkurs na najlepszy poster MOS 2023 (wybierany przez kapitułę konkursu oraz uczestników konferencji).

Tematem przewodnim konferencji jest zarządzanie zmianą, jednak organizatorzy akceptują prace o szerokiej tematyce łączącej nauki społeczne i humanistyczne ze sportem.

Organizatorami wydarzenia są Koło Naukowe Managerów Sportu UJ wraz z Instytutem Przedsiębiorczości UJ.

 

Dni z Prawem w Sporcie - KNPS OlimpicUS

W ramach wydarzenia organizowanego przez Koło Naukowe Prawa Sportowego Olimpicus działającego na Uniwersytecie Szczecińskim zaplanowano wystąpienia adw. Macieja Brody (Prawne aspekty kontraktów piłkarskich. Jak przygotować dobry kontrakt piłkarski?) oraz r.pr. Mateusza Stankiewicza (Prawnikiem sportowym być – co to znaczy?).

Prawo Sport Finanse 2023

Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wraz ze Stowarzyszeniem Prawa Sportowego „Ius et Sport zapraszają na X edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Sportowego „Prawo Sport Finanse”! 

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Farmaceutyki - Sport - Przestępstwo”

Katedra Prawa Karnego UMK oraz Koło Naukowe Prawa Sportowego „Lex Sportiva” działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Farmaceutyki – Sport – Przestępstwo”, która odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2023r. na Wydziale Prawa i Administracji w Toruniu. 13 kwietnia odbędzie się panel ekspercki, a 14 kwietnia – panel studencko – doktorancki (stacjonarnie/online).

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Sportowego „Dzień z Prawem w Piłce Nożnej”

ELSA Kraków zaprasza wszystkich entuzjastów oraz entuzjastki prawa sportowego do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Sportowego „Dzień z Prawem w Piłce Nożnej”.

Projekt „Sport w świetle wyzwań współczesności”
finansowany jest w ramach umowy SONP/SP/546996/2022 ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

O projekcie

Projekt „Sport w świetle wyzwań współczesności”  popularyzuję naukę związaną ze sportem. Ma na celu realizację głównych założeń programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”

Strony

Kontakt

naukawsporcie@gmail.com

Wojciech Kiełbasiński – wojciech.kielbasinski@gmail.com 
Bartłomiej Rosiak – bartlomiej.rosiak@gmail.com
Michał Leciak – leciak@umk.pl