Odwołanie Jakuba Krzewiny skuteczne! Sprinter może wrócić do treningów

Jakub Krzewina może wrócić do treningów. Panel Dyscyplinarny II instancji przy POLADA umorzył postępowanie dotyczące unikania przez sportowca kontroli antydopingowej. Polski sprinter najpierw został zawieszony na 15 miesięcy za to, że trzykrotne nie stawił się na kontroli antydopingowej w wyznaczonym terminie i miejscu. Ponadto, Krzewina – w sierpniu 2023 roku – został ukarany kolejnymi piętnastoma miesiącami kary za to, że w okresie zawieszenia oficjalnie pracował jako trener sekcji lekkoatletycznej KKS Wiara Lecha Poznań.

Okazuje się, że spinter będzie mógł wrócić na bieżnię szybciej. Jak czytamy na stronie reprezentującej sportowca kancelarii KKiW Klepuszewski Klimczyk i Wspólnicy: „Po uzyskaniu dostępu do akt sprawy i doręczeniu postanowienia Panelu Dyscyplinarnego I instancji przy POLADA złożone zostało odwołanie, w którym podniesiono zarzuty dotyczące wystosowania korespondencji (tj. zawiadomienia o postawieniu zarzutu naruszenia przepisów antydopingowych oraz postanowienia) na nieprawidłowe adresy zamieszkania oraz email naszego Klienta (tj. z których nie korzystał).

Panel Dyscyplinarny II instancji przy POLADA po rozpoznaniu sprawy uznał zarzuty za uzasadnione i w dniu 20.12.2023 r. uchylił postanowienie i umorzył postępowanie. Oznacza to, że nasz Klient nie pozostaje obecnie zawieszony (pierwotna kara nałożona na niego na podstawie orzeczenia CAS została już w pełni odbyta) i może kontynuować swoją karierę sportową”.

Należy mieć jednak na względzie to, że organ odwoławczy rozpoznał wyłącznie zarzuty formalne i nie analizował kwestii merytorycznych.

r.pr. Bartłomiej Rosiak